Zarówno gipsoryt jak i linoryt to techniki graficzne które można wykonać w domowych warunkach. Są bardzo proste i łatwe w wykonaniu. Zadaniem warsztatowiczów będzie praca w płytce gipsowej jak i tworzywie, matowym i przeźroczystym. Obie techniki polegają na odjęciu niepotrzebnego materiału - druk wypukły. Będziemy pracować dłutami, rylcami i nożykami a najważniejsze będzie poszukiwanie własnej kreski poprzez różne rodzaje cięć. Mile widziane własne pomysły graficzne, a dla mniej ambitnych będą do wyboru gotowe wzory, które wystarczy tylko przenieść na odpowiednie podłoże i rzeźbić. Najpiękniejszym momentem, w pracy grafika, jest moment, w którym po raz pierwszy odbijamy własną, wypracowaną grafikę. Efekty są przeróżne, ale najwspanialszy jest wyraz twarzy, moment, wktórym patrzymy na to co nam powstało.Ten moment jest wart, czasem ciężkiej przacy, żeby tylko zaspokoić "ciekawość".

   Zajęcia będą się odbywać popołudniami, w każdy wtorek tygodnia, podczas wakacji, start od 4 lipca, świetlica w Nowicy, godz. 16.00, czas trwania  warsztatów - 120 min.

  Jak zawsze dzieci  są dla nas ważne dlatego będzie przygotowany warsztat dla małego grafika, w którym zaopatrzymy małych "artystów" w specjalnie przygotowane narzędzia, tak aby mogły samodzielnie wykonać własną grafikę. Satysfakcja gwarantowana. 

  Cena, wraz z materiałem, wynosi 40 zł. od osoby. Jeżeli dziecko nie pracuje samodzielnie, tylko we współpracy z osobą dorosłą, płacimy tylko za jedną osobę. Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego z zaznaczeniem dnia warsztatów oraz ilości osób.

  Warsztaty prowadzi artysta plastyk: Anna Horszko