Warsztaty rzeźby w drewnie lipowym  będą wspaniałą przygodą, zarówno dla młodszego uczestnika, jak i osoby dorosłej. Płaskorzeźba to bardzo przyjemna odmiana rzeźby. Na płaskiej płaszczyźnie bardzo łatwo prowadzi się dłuto, dlatego też do nauki wybraliśmy drewno lipowe które jest bardzo miękkie a w zderzeniu z ostrym dłutem powoduje iż trudno jest się oderwać od pracy, zwłaszcza jeżeli mamy piękny wzór do wyrzeźbienia. Dlatego, jak zawsze, nasza pracownia zapewni wzory z których będzie można skorzystać, ale na pierwszym miejscu zachęcamy do przywiezienia swojego pomysłu - wzoru.

  Zaczniemy od omówienia podstawowych zagadnień dotyczących pracy w drewnie, sposobu posługiwania się odpowiednimi narzędziami. Omówimy, z każdym indywidualnie, kompozycję płaskorzeźy odnośnie wybranego wzoru i będziemy prowadzić pracę rzeźbiarską, jeżeli będzie taka potrzeba.

  Dla najmłodszych, pracujących samodzielnie, mamy specjalne zadanie. Z kolorowych miękkich kostek trzeba wyrzeźbić, a raczej wydłubać zatopione skarby. Satysfakcja gwarantowana. Jeżeli dziecko będzie pracowało wraz z rodzicem, płacimy tylko za jedną osobę. Dzieci do 10 roku życia, które będą same chciały spróbować snycerki, pracują wraz z rodzicem- opiekunem, ze względu na narzędzia jakimi będą się posługiwały.

   Czas trwania warsztatów: 120 min., koszt: 40 zł. za osobę. Miejsce to wiejska Świetlica w Izbach, godz. 11.00, w każdą Środę podczas wakacji. START: 5 lipiec.

   Zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego z zaznaczeniem dnia warsztatów i ilości osób.

   Warsztaty prowadzi artysta plastyk: Anna Horoszko