Pracownia Artystyczna, zajacdesign, znajduje się we wsi Hańczowa, w powiecie gorlickim, w bliskiej odległości od Uzdrowiska Wysowa - Zdrój. Teren, w którym się znajdujemy jest o tyle bogatszy gdyż leży na pograniczu państw Słowacji i Polski ,ale również na pograniczu kulturowym, który zamieszkują Łemkowie.

Mówimy tu o innej kulturze duchowej, materialnej oraz językowej. Lokalna tradycja we wsi Hańczowa, lemkowyna, na Beskodzie Niskim, odgrywa znaczącą rolę w ofercie szerkiego wachlarza tematycznego warsztatów, które odbywają się w naszej pracowni. "Beskidzkie Anioły", wprowadzą nas w krąg kultury duchowej, będą wspaniałym uzupełnieniem na szlaku architektury drewnianej a muzyka i śpiew Cerkwi zapozna nas z innym językiem - Cyrylicą. "Biżuteria łemkowska" to warsztat wykonania biżuteri z małych, szklanych i różnokolorowych koralików zainspirowany łemkowskimi oraz bojkowskimi Krywulkami. Warsztaty "Ziołowo - Kosmetyczne" to zaproszenie do świata domowej alchemii przodków tej ziemi. Zrobienie maści leczniczej, octu, syropu czy herbatki fermentowanej nie sprawi już nikomu większych problemów.

Dzieci wykonają, według własnego pomysłu, drewnianą zabawkę. Będzie dużo majsterkowania , myślenia i kombinowania. Natomiast , rzeźba w drewnie lipowym, oderwie nas od rzeczywistości. Zapach drewna i możliwość formowania go we własnym kształcie," porwała" już niejednego warsztatowicza. Nasze doświadczenie, pokazuje nam, jak wartościowe jest doświadczanie rzeczy z którymi do tej pory nie mieliśmy kontaktu. Sztuka to wolność, a czas poświęcony pracy daje nam możliwość usłyszenia samego siebie...